Prejsť na obsah

Rozdávame sladkú radosť deťom po celom Slovensku

AKORD už nejakú dobu úspešne pomáha niekoľkým neziskovým organizáciám naprieč celým Slovenskom. Snažíme sa detičkám v ťažkých životných situáciách spríjemniť bežné dni a dopriať im aspoň malú radosť v podobe sladkostí, cukríkov a čokolády.

Za posledných pár mesiacov sa občianskych združení, ktorým pomáhame nazbieralo hneď niekoľko, a preto by sme Vám radi o nich niečo povedali a namotivovali Vás. Chcete pomôcť deťom aj vy? Niekedy stačí aj malá pomoc alebo pár korún, ktoré skutočne pomôžu.

Keďže pochádzame z Banskej Bystrice veľmi blízko sme mali OZ Neonka, ktorá pôsobí na detskom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosvelta v Banskej Bystrici. OZ založili 4 mladé lekárky a pomáhajú tak deťom s chronickými ochoreniami a zlepšiť tak podmienky a zariadenie v nemocniciach. My sme aspoň trošku pomohli osladiť oslavu ich prvých narodenín.

Mladé lekárky v príprave na pediatriu z Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici založili OZ Neonka

Deň detí sme osladili aj v trnavskom Centre pre deti a rodiny. Všetci si tento deň vychutnali aj vďaka sladkej Kinder odmene. Tento trnavský detský domov chce poskytnúť kvalitu výchovy v prostredí, v ktorom sa deti budú cítiť príjemne, v ktorom bude rešpektovaná ich jedinečnosť.

Deň detí v Centre pre deti a rodiny v Trnave

Vďaka OZ Nádej na pomoc sme mohli potešiť pár sladkosťami a čiastočne tak pomôcť aj slabším rodinám, menšinám i ľuďom so ZŤP aj počas ťažších časov koronakrízy.

Sladkú radosť sme rozdávali aj v Prešove. Klinika pediatrie je odborným pracoviskom Fakultnej nemocnice J. A. Reimana a Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove. Detičky sme potešili všelijakými sladkosťami, ktoré im rozžiarili oči.

Máte pre nás tip koho by sme mohli potešiť najbližšie? Napíšte nám na info@harmoniachuti.sk. Ďakujeme, že pomáhate s nami.